ارتقای رتبه با SEO و SEF فارسی

seo

یکی از راه های فهرست کردن سایت ها در موتورهای جستجوگر استفاده از آدرس سایت ها و کلمات موجود در آن می باشد. این روش تکنیک SEF نام دارد. با استفاده از این تکنیک شما می توانید نامی دلخواه برای مطالب و محتوای دینامیک خود انتخاب کنید و بدین ترتیب محتوای سایت شما برای نمایش در موتورهای جستجو بهینه می شود.

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. که به تکنیکی اشاره دارد که صفحات و مطالب موجود در وب سایت را برای یافته شدن بهتر توسط موتورهای جستجو بهینه می کند.

لازمه ی بهره گیری کامل از این تکنیک استفاده از تگ های Description و Keywords برای تمامی مطالب موجود در وب سایت می باشد. در تگ Description توصیفی مختصر از محتوای صفحه قرار می گیرد و در تگ Keywords کلمات کلیدی مرتبط با محتوای صفحه قرار می گیرد. اولویت صفحات یافت شده توسط موتور های جستجو، تطابق کلمات کلیدی مورد جستجو توسط کاربر و Keywords های صفحات اینترنتی است. بدین معنی که هر چه این کلمات با هم مشابه تر باشند، آن صفحه از رتبه بالاتری جهت نمایش برخوردار خواهد بود.

SEF مخفف Search Engine Friendly است. یعنی تکنیک و روشی که در آن آدرس های دینامیک ایجاد شده توسط وب سایت شما به گونه ای است که قابلیت یافته شدن توسط موتورهای جستجو را تسهیل می کند.

برای مثال آدرسی را به صورت "http://mylibrary.com/books/advance-designing-pdf.html" در نظر بگیرید.

شانس شما برای پیدا کردن این کتاب با استفاده از موتورهای جستجو بسیار زیاد است. زیرا با توجه به متن آدرس می توان به محتوای صفحه مورد نظر پی برد. برای مثال می توان تشخیص داد که این آدرس مربوط به معرفی یک کتاب درباره طراحی است و یا اینکه این آدرس شما را به دانلود این کتاب منتقل می کند. موتورهای جستجوگر کلمات book, advance, designing و pdf را فهرست می کنند و اگر کاربری عباراتی شامل این کلمات را بکار برد، این صفحه را به او معرفی می کند.

اما مساله ای که در مورد سایت های فارسی زبان می توان به آن اشاره کرد این است که بدلیل اینکه برای این زبان باید از کدهای یونیکد در SEF استفاده کرد، کمتر کسی به فکر استفاده از این تکنیک برای افزایش بازدیدکنندگان بهره می برد.

قابلیت SEF فارسی این امکان را به شما می دهد تا برای محتوای دینامیک و پویای خود آدرس های مفهوم و معنادار فارسی انتخاب کنید تا کاربران با جستجوهای خود در موتورهای جستجو به سایت شما هدایت شوند. این تکنیک علاوه بر اینکه به صفحات سایت شما آدرس های معنی دار می دهد، سبب افزایش بازدید کاربران نیز می شود.

موسسه طراحان تارارا، با تکیه بر دانش فنی خود، سایت هایی با قابلیت SEF فارسی را برای شما ایجاد می کند تا سایت شما به آسانی بتواند با کابران فارسی زیان خود ارتباط برقرار کند. این قابلیت همچنین سبب خواهد شد تا محتوای شما به درستی در موتورهای جستجو فهرست شوند که خود سبب راحت تر یافت شدن وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود.